Klub

Uczniowski Klub Sportowy Dwójka” Kamienica Polska jest projektem istniejącym od lat dziewięćdziesiątych i mimo zakrętów w swojej historii cały czas się rozwija, godnie reprezentując naszą społeczność w powiecie i województwie.

Grupa młodzieżowa która istnieje od 6 lat i opiera się na koszykarkach i koszykarzach z pobliskiej szkoły podstawowej i gimnazjum, a także na zawodniczkach z sąsiednich gmin: Starcza, Poczesna, Poraj. Dziewczyny osiąga już sukcesy na boiskach powiatowych i wojewódzkich. Drużyna młodzieżowa cały czas się rozwija.

Szkolimy  młodzież z okolicznych szkół w aspekcie sportowym, ale także dostarczając odpowiednich wzorców poprzez nacisk na odpowiednie wychowanie, kulturę osobistą, kształtowanie zdrowego stylu życia czy rozwijanie umiejętności interpersonalnych. Drużyna to rodzina. Każdego traktujemy z szacunkiem.

W tym roku po raz kolejny nasze koszykarki mają możliwość uczestniczenia w rozgrywkach 2 Ligi Koszykówki Kobiet, rozgrywkach U19K oraz U12K pod patronatem Śląskiego Związku Koszykówki i Polskiego Związku Koszykówki.

Dzięki zaangażowaniu stworzone zostały nowe grupy treningowe dla dzieci w wieku 5-7 lat, 7-9lat, 10-13lat. Klub przez to prowadzi zajęcia dla 5 kategorii wiekowych.

Grupa do lat 12 w styczniu zacznie również rozgrywki w ramach ligi JR.NBA pod patronatem NBA, które to po raz pierwszy zostaną zorganizowane w Polsce.